Jak pečovat o pískovec.

Péče o pískovec se odvíjí podle toho k čemu vám slouží a zda chcete, aby vypadal, co nejvíce přírodní nebo naopak.

Přírodní pískovec má vysoké sklony k obrůstání mechem. Pokud to pro vás není žádoucí. Neumisťujte květináče ( koryta ) přímo do trávy, ale na dlažbu, štěrk, oblázky. Prostě tak, aby jste zamezili styku s trávou a hlínou. Jestli – že se vám už vytvořil mech, stačí ho manuálně odstranit drátěným rejžákem.

Naopak. Toužíte – li, aby např.: vaše koryto, co nejrychleji obrostlo mechem a vypadalo jako- by na zahradě stálo několik let. Stačí pískovec potřít bílím jogurtem a výsledek se brzy dostaví.

Pítko s květináčem z přírodního pískovce ve tvaru oválu.

pítko s květináčem

Před zimou vylijte z pítek vodu a menších květináčů vyndejte hlínu se sazenicemi a otočte dnem vzhůru. U těžších květináčů a koryt, vyndejte sazenice a ponechte v nich hlínu. Tak prodloužíte životnost  vašich květináčů, pítek, koryt z přírodního pískovce.  Máte -li možnost zaskladnit květináče a pítka do interiéru, udělejte to, ale není to podmínkou. Pokud přímo v pískovci není velká trhlina, která na první pohled není ani vidět, vydrží vám pískovec venku desítky let.

POZOR! U pítek vždy na zimu vylijte vodu a otočte je dnem vzhůru. Případně přikryjte pítko, aby se přes zimu do něho nedostala voda, která by v něm mohla zmrznout.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.